کارشناس فوتبال عقب نشینی نکردن و فشار آوردن با تعداد پاس‌های زیاد و البته درست را یکی از راه‌های موفقیت در مقابل تیم‌های عربی به ویژه عربستانی دانست و گفت: در مقابل تیم‌های عربی بردن بازی به زمین حریف و فشار بر روی خطوط دفاعی همیشه جواب داده و البته نباید از ضد حملات غافل بود.

محمدیاوری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، در خصوص بازی ذوب آهن در مقابل الاهلی عربستان اظهار کرد: ابتدا باید یک نکته مهم و اساسی در خصوص میزبانی تیم‌های ایرانی عنوان کنم؛ نمی‌دانم چرا مدیران ما از این امتیازات استفاده نکردند، انتخاب کشورهای عربی انتخاب اشتباهی بود که متاسفانه تیم‌های ما داشتند. باید به دنبال گزینه‌های بهتری می‌رفتیم تا بتوانیم در این شرایط که تیم‌های عربی و به ویژه عربستانی به دنبال حاشیه سازی هستند استفاده بهتری داشته باشیم تا آسیب کمتری ببینیم.

وی افزود: انتخاب کشورهای حوزه دریای خزر همچون ترکمنستان، تاجیکستان و حتی ازبکستان انتخاب‌های مناسب تری نسبت به کشوری مثل عمان و کشورهای حوزه خلیج فارس است، از نظر آب و هوا حتی نزدیکی فرهنگ و زبان برای تیم‌های ما مناسب تر بودند و در مقابل، این شرایط تیم‌های عربی را آزار می‌دهد. در یکی از سایت‌ها خواندم که در عمان شرایط بسیار خوبی برای حمایت و تشویق تیم عربستانی در حال آماده شدن است، ما انتخاب را در دل کشورهای عربی و شرایطی می‌گذاریم که آن‌ها بیشتر به آن عادت دارند و این منطقی و درست نیست.

وی ادامه داد: مدیران ما باید به جای ورود به مسائل فنی تیم، در این مباحث وارد شوند و بررسی کنند تا انتخاب‌ها و شرایط مناسبی را برای تیم‌های خود فراهم کنند. رفتن به این کشورها هزینه‌های زیادی برای تیم‌های ایرانی دارد در حالیکه اگر به کشورهای همسایه شمالی برویم در بحث هزینه هم به نفع ما است.

این کارشناس فوتبال در خصوص مسائل فنی تیم ذوب آهن در مقابل تیم الاهلی عربستان گفت: به اعتقاد من ذوب آهن علی رغم برتری و توان پیروزی در مقابل العین امارات نتوانست از داشتهٔ خود حفاظت کند. البته این نتیجه با توجه به افتی محسوس که ذوب آهن در چند بازی آخر خود در لیگ ایران داشت نتیجه خوبی بود. اما برای بازی در مقابل الاهلی و گرفتن نتیجه در این بازی بایستی از همان ابتدا فشار بر روی دفاع و هافبک‌های این تیم را در دستور کار خود قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: جدای از تکنیکی که برخی از بازیکنان عربی دارند، اما تمام تیم‌های عربی در دفاع بسیار کند هستند و تیم های ایرانی می‌توانند از سرعت خوبی که دارند استفاده کنند. خوشبختانه قاسم حدادی دوباره به ذوب آهن بازگشته، بازیکنی که در ایجاد نظم تیمی و کنترل بازی در داخل زمین مهارت خاصی دارد؛ پیشنهاد من به ذوب آهن قطع توپ از منطقه حمله و شروع فشار بر روی هافبک‌ها و دفاع است و با انجام پاس‌های زیاد و خسته کردن حریف به دروازه حریف برسند.

وی تاکید کرد: در مقابل تیم‌های عربی عقب نشینی یعنی فرصت دادن به آن‌ها برای شکل گیری بازی، اگر اجازه چنین کاری به آن‌ها داده شود از این فرصت استفاده خواهند کرد، بنابراین با فشار آوردن از همان ابتدا و خسته کردن آن‌ها می‌توان به راحتی به قلب دفاع الاهلی وارد شد و به گل رسید، در عین حال هافبک‌های دفاعی ذوب آهن نیز باید با مدیریت ضد حمله اجازه پیشروی و رسیدن به دروازه را به مهاجمان این تیم ندهند.


تست رایگان فوتبال فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱

[caption id="attachment_10056" align="aligncenter" width="300"] تست رایگان فوتبال[/caption] تست رایگان فوتبال ویژه ...

قهرمانی تیم زیر ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان

تیم ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان با ...

خداحافظ محمود خان

پیشکسوت فوتبال ایران و سپاهان که سالها به عنوان سرمربی ...

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای گل کشف شد

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای ...

مصاحبه محمد یاوری با خبرگزاری ایسنا(کارشناسی بازی سپاهان-گل گهر سیرجان)

یاوری: سپاهانِ نیمه اول، فراتر از لیگ برتر بود ایسنا/اصفهان یک ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران