به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، محمد یاوری که یکی از حاضران در ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران کشور در کردان کرج بود در این خصوص اظهار داشت: خیلی خوشحالم که ششمین دوره این فستیوال هم با حضور پرشور استان ها برگزار شد و امیدوارم این رویداد تاثیر خوبی در آینده فوتبال کشور داشته باشد.

یاوری اضافه کرد:من شاهد برگزاری تعدادی از بازی ها در این فستیوال بودم. یکی از نکات بسیار مهم شادابی و نشاط بچه ها بود. در واقع باید بگویم بچه ها خوشحال بودند و از بازی کردن لذت می بردند که این مسئله از هرچیزی و هر نتیجه دیگری مهمتر است. ما باید به دنبال برنامه هایی باشیم که موجب جذب هرچه بیشتر و بالا بردن علاقه بچه ها باشد.
سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان همچنین پیرامون استعدادیابی فستیوال اظهار داشت:خوشبختانه روند استعدادیابی بسیار خوب بوده است و بسیاری از این دوستان همکاران خوب ما هستند که اطلاعات را منتقل خواهند کرد. بر اساس مشاهدات خودم باید بگویم به عقیده من این دوره از فستیوال نسبت به دوره های قبلی از نظر فنی شرایط بهتری داشته و شاهد حضور بازیکنان بهتری بودیم. امیدوارم انتخاب و استعدادیابی در استان ها هم به خوبی انجام شده باشد اما بر اساس آنچه خودم دیدم می توانم بگویم توانایی تکنیکی بازیکنان همچنین شرایط فیزیکی و جسمی آنها نسبت به سنی که دارند قابل قبول بود و بر همین اساس انتظار می رود خروجی فستیوال هم از دوره های گذشته بهتر باشد.
یاوری در پایان با اشاره به اهمیت پیوند فستیوال با اردوهای مناطق نه گانه کشور نیز گفت: طرح استعدادیابی مناطق ۹ گانه کشور بسیار مهم است و موجب می شود روند شناسایی همچنین پرورش و آموزش بازیکنان در سراسر کشور به خوبی دنبال شود. امیدوارم پیوند و تعامل خوبی بین این دو بخش وجود داشته باشد و بازیکنان برگزیده این فستیوال هم در اردوهای مناطق مشارکت کنند تا در نهایت به خروجی مطلوبی برای تیم های ملی خصوصا در رده نونهالان برسیم.

تست رایگان فوتبال فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱

[caption id="attachment_10056" align="aligncenter" width="300"] تست رایگان فوتبال[/caption] تست رایگان فوتبال ویژه ...

قهرمانی تیم زیر ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان

تیم ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان با ...

خداحافظ محمود خان

پیشکسوت فوتبال ایران و سپاهان که سالها به عنوان سرمربی ...

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای گل کشف شد

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای ...

مصاحبه محمد یاوری با خبرگزاری ایسنا(کارشناسی بازی سپاهان-گل گهر سیرجان)

یاوری: سپاهانِ نیمه اول، فراتر از لیگ برتر بود ایسنا/اصفهان یک ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران