به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، محمد یاوری که یکی از حاضران در ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران کشور در کردان کرج بود در این خصوص اظهار داشت: خیلی خوشحالم که ششمین دوره این فستیوال هم با حضور پرشور استان ها برگزار شد و امیدوارم این رویداد تاثیر خوبی در آینده فوتبال کشور داشته باشد.

یاوری اضافه کرد:من شاهد برگزاری تعدادی از بازی ها در این فستیوال بودم. یکی از نکات بسیار مهم شادابی و نشاط بچه ها بود. در واقع باید بگویم بچه ها خوشحال بودند و از بازی کردن لذت می بردند که این مسئله از هرچیزی و هر نتیجه دیگری مهمتر است. ما باید به دنبال برنامه هایی باشیم که موجب جذب هرچه بیشتر و بالا بردن علاقه بچه ها باشد.
سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان همچنین پیرامون استعدادیابی فستیوال اظهار داشت:خوشبختانه روند استعدادیابی بسیار خوب بوده است و بسیاری از این دوستان همکاران خوب ما هستند که اطلاعات را منتقل خواهند کرد. بر اساس مشاهدات خودم باید بگویم به عقیده من این دوره از فستیوال نسبت به دوره های قبلی از نظر فنی شرایط بهتری داشته و شاهد حضور بازیکنان بهتری بودیم. امیدوارم انتخاب و استعدادیابی در استان ها هم به خوبی انجام شده باشد اما بر اساس آنچه خودم دیدم می توانم بگویم توانایی تکنیکی بازیکنان همچنین شرایط فیزیکی و جسمی آنها نسبت به سنی که دارند قابل قبول بود و بر همین اساس انتظار می رود خروجی فستیوال هم از دوره های گذشته بهتر باشد.
یاوری در پایان با اشاره به اهمیت پیوند فستیوال با اردوهای مناطق نه گانه کشور نیز گفت: طرح استعدادیابی مناطق ۹ گانه کشور بسیار مهم است و موجب می شود روند شناسایی همچنین پرورش و آموزش بازیکنان در سراسر کشور به خوبی دنبال شود. امیدوارم پیوند و تعامل خوبی بین این دو بخش وجود داشته باشد و بازیکنان برگزیده این فستیوال هم در اردوهای مناطق مشارکت کنند تا در نهایت به خروجی مطلوبی برای تیم های ملی خصوصا در رده نونهالان برسیم.

آغاز تمرینات تیم ۱۴ سال یاران 🏆پرقدرت به سوی موفقیت

تیم ۱۴ سال یاران نیز همچون سایرردهای سنی تمرینات خود ...

شیرهای ۱۷سال یاران وشروع تمرینات ۹۸همراه با انگیزه بسیاربالا

تیم نوجوانان ۱۷سال یاران تمرینات خودرا باهدف تحقق برنامه های ...

یاوری : گل اول ذوب‌آهن فوق آسیایی بود/ گاهی هرچه تلاش کنی نمی توانی به بازی برگردی

یک کارشناس فوتبال می‌گوید ذوب‌آهن شب گذشته عملکرد بسیار خوبی ...

خیز بلند ۱۵ ساله های یاران برای استمرار موفقیت درسال ۹۸

تیم ۱۵سال یاران عزم خودرا برای پیمودن ادامه راه تا ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران