کرونا فرصتی برای تغییر زمان لیگ ایران

ایسنا/اصفهان یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه عدم تطبیق لیگ داخلی با تقویم  AfC همیشه برای تیم های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مشکل ساز است، گفت: تیم ها با توجه به اتمام لیگ داخلی با آمادگی کمتر و در بیشتر مواقع نفرات جدید وارد مرحله دوم مسابقات می شوند که در شرایط فعلی می توانیم از این فرصت برای اصلاح لیگ داخلی استفاده کینم.

محمد یاوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی مواقع اتفاقاتی رخ می دهد که در ظاهر ممکن است تهدید باشد، اما اگر از آن خوب استفاده کنیم به یک فرصت تبدیل می شود.

وی افزود: به اعتقاد من کرونا یک تهدید خیلی بزرگ است و در این مساله شکی نیست، چرا که دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و تمام مسابقات را تعطیل کرده است؛ اما می توانیم از این حالت برای اصلاح ساختار برگزاری لیگ فوتبال کشورمان استفاده کنیم که در ادامه می تواند به کسب نتایج مطلوب تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا کمک کند.

وی افزود: یکی از مشکلات بزرگ تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا این است که بین دو فصل لیگ داخلی ما برگزار می شود. تیم های ما در یک فصل داخلی لیگ قهرمانان آسیا را شروع می کنند، اگر به دور بعدی راه پیدا کنند زمان بازی در این مرحله به فصل بعدی لیگ داخلی موکول می شود.

وی ادامه داد: اگر دقت کنید، لیگ ما اواخر اردیبهشت و خرداد تمام می شود و دور مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا نیز به همین روال است. برای دور بعدی لیگ قهرمانان تیم های ایرانی با توجه به اتمام لیگ داخلی و یارگیری‌های جدیدی که دارند با تیمی که هنوز به هماهنگی لازم و ایده آل نرسیده وارد دور بعدی مسابقات می شود؛ مثل ذوب آهن که فصل گذشته این اتفاق برای آن ها رخ داد و ذوب آهن نتوانست استراحت و تمرین لازم برای مرحله بعدی لیگ قهرمانان را داشته باشد و با نفرات جدید و از دست دادن یکی از مهره های اصلی خود یعنی رشید مظاهری وارد میدان شد و نمایش خوبی هم نداشت و نتایج بدی گرفت.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: حالا چرا ما از این تعطیلی و فرصت استفاده نکنیم و این مساله عدم تطبیق مسابقاتمان را با تقویم AfC به تطبیق تبدیل نکنیم. در حال حاضر که نمی توانیم مسابقات لیگ ادامه دهیم. بنابراین می توانیم یک فرصت خوب برای آمادگی مجدد به تیم ها بدهیم و در صورت ایجاد شرایط مناسب در فاصله مردادتا شهریور ۹ هفته باقیمانده لیگ برگزار شود. با توجه به این که قراردادها نیز به صورت فصلی بسته می شود؛ بنابراین بازیکنان تا پایان این فصل با تیمها قرارداد دارند و همان طور که اقای کربکندی از دیگر پیشکسوتان فوتبالمان  گفتند بازیکنان باید در این شرایط به تیمهای خود کمک کنند و به دنبال سوء استفاده و راهی برای اتمام قرارداد خود نباشند.

یاوری خاطر نشان کرد: لیگ ما در ۶ ماهه دوم سال که تغییرات هوایی سرد داریم، برگزار می شود در حالی که تمرینات پیش فصل و آمادگی تیم ها در تابستان انجام می شود و این اشتباه است. ما می توانیم در روند جدید، بازی های باقی مانده را تا آخر شهریور انجام دهیم.

وی ادامه داد: بعد پیش فصل تا هنگام سال جدید میلادی و در ادامه با شروع سال جدید میلادی مثل سایر کشورها و بر اساس تقویم AfC لیگ داخلی را با تیم هایی آماده و سرحال آغاز کنیم و در خلال برگزاری لیگ داخلی تیم های ایرانی با آمادگی بیشتر و شرایط مطلوب که در جریان حضور در مسابقات لیگ خودمان کسب کردند وارد لیگ قهرمانان آسیا می شوند.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: با این روند تیم های ایرانی با همان ترکیب خوب و مطلوبی که در ابتدای فصل گرفته اند، می توانند در لیگ قهرمانان آسیا وارد شوند و کار خود را تا هر مرحله که پیروز می شوند ادامه دهند، بدون اینکه در میانه راه تغییری در بازیکنان خود داشته باشند.


تست رایگان فوتبال فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱

[caption id="attachment_10056" align="aligncenter" width="300"] تست رایگان فوتبال[/caption] تست رایگان فوتبال ویژه ...

قهرمانی تیم زیر ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان

تیم ۱۵ سال یاران در لیگ برتر شهرستان اصفهان با ...

خداحافظ محمود خان

پیشکسوت فوتبال ایران و سپاهان که سالها به عنوان سرمربی ...

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای گل کشف شد

از اصفهان تا کازان روسیه/ ماجرای یک دقیقه‌ای که آقای ...

مصاحبه محمد یاوری با خبرگزاری ایسنا(کارشناسی بازی سپاهان-گل گهر سیرجان)

یاوری: سپاهانِ نیمه اول، فراتر از لیگ برتر بود ایسنا/اصفهان یک ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران