🔹 رفتار ما در زمین فوتبال، شبیه رفتارمان هنگام رانندگی هست:
– اخیرا طی سفری که به یکی از کشورهای خارجی داشتم با صحنه های جالب مربوط به رانندگی مواجه شدم که مرا به تعجب واداشت. خیلی برای من جالب و البته تعجب آور بود که اصلا در خیابان های آن شهر، چیزی به نام سرعت گیر وجود نداشت و همه راننده ها هم با سرعت مجاز و خیلی با حوصله رانندگی می کردند.
– طی چند روز اقامت خودم، به یاد ندارم که راننده ای به نشانه اعتراض یا هر دلیل موجه یا غیر موجهی از بوق ماشین استفاده کند. هیچگونه سبقتی را در داخل شهر شاهد نبودم (همه بین خطوط حرکت می کردند). وقتی یکبار در ترافیک گیر کردیم، از روی کنجکاوی به راننده گفتم که چرا بوق نمی زنی تا خودروی جلویی حرکت کند؟ پاسخ اش خیلی ساده و منطقی بود ولی برایم تازگی داشت. او گفت: خوب، او که خوشش نمی آید الکی بایستد، اگر راه باز باشد خودش حرکت خواهد کرد.

– طی مسیر حرکت خودمان به یک تقاطع خط آهن رسیدیم که فقط هفته ای یکبار و روزهای یکشنبه، قطار از آن رد می شد. راننده تاکسی، هم قبل و هم بعد از تقاطع برای چند ثانیه توقف کاملی انجام داد که واقعا درک این احترام به قانون (حتی زمانی که مطمئن هستی قطار تا ۵ روز دیگر از آنجا عبور نخواهد کرد) برای من به عنوان یک ایرانی تا حدودی چالش برانگیز بود.
– احترام به عابران پیاده هم که گل سرسبد این قصه بود، ماشین ها تا حدود ۵۰ متر مانده به خطوط عابر پیاده کاملا توقف می کردند تا عابران به طور کامل از عرض خیابان رد شوند. البته همه عابرها هم فقط از روی خطوط ویژه پیاده عبور می کردند نه از هرجایی که دلشان می خواست.
– همه این اتفاقات باعث شدند تا من به این نتیجه برسم که رفتارهای ما در زمین فوتبال و روی سکوها دقیقا تابعی از رفتارهای اجتماعی ماست و تفاوت فوتبال اروپا با فوتبال ما ریشه های تربیتی دارد که در همه ابعاد زندگی ما نمایان می باشد.

تمرین صبح تیم ملی نونهالان در زمین شماره مرکز ملی فوتبال زیر نظر محمد یاوری برگزار شد.

  به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، تمرین صبح تیم ملی ...

خواص موز؛ ۱۱ خاصیت این خوراکی مقوی برای سلامتی و کاهش وزن

موز میوه‌ی خیلی خوشمزه و سالمی است. این میوه حاوی ...

خواص بادام هندی برای سلامتی و عوارض احتمالی آن

بادام هندی خواص بسیاری دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان ...

جلسه هم اندیشی یاران ۹۷ برگزارشد.

عصر روز شنبه ۹۶/۱۱/۲۸جلسه فوق با حضور مدیریت آکادمی وکادر ...

مشاور عالی هئیت فوتبال

جناب استاد حسن آقاجان انتخاب بجا وشایسته جنابعالی رابه عنوان ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران