🔹 رفتار ما در زمین فوتبال، شبیه رفتارمان هنگام رانندگی هست:
– اخیرا طی سفری که به یکی از کشورهای خارجی داشتم با صحنه های جالب مربوط به رانندگی مواجه شدم که مرا به تعجب واداشت. خیلی برای من جالب و البته تعجب آور بود که اصلا در خیابان های آن شهر، چیزی به نام سرعت گیر وجود نداشت و همه راننده ها هم با سرعت مجاز و خیلی با حوصله رانندگی می کردند.
– طی چند روز اقامت خودم، به یاد ندارم که راننده ای به نشانه اعتراض یا هر دلیل موجه یا غیر موجهی از بوق ماشین استفاده کند. هیچگونه سبقتی را در داخل شهر شاهد نبودم (همه بین خطوط حرکت می کردند). وقتی یکبار در ترافیک گیر کردیم، از روی کنجکاوی به راننده گفتم که چرا بوق نمی زنی تا خودروی جلویی حرکت کند؟ پاسخ اش خیلی ساده و منطقی بود ولی برایم تازگی داشت. او گفت: خوب، او که خوشش نمی آید الکی بایستد، اگر راه باز باشد خودش حرکت خواهد کرد.

– طی مسیر حرکت خودمان به یک تقاطع خط آهن رسیدیم که فقط هفته ای یکبار و روزهای یکشنبه، قطار از آن رد می شد. راننده تاکسی، هم قبل و هم بعد از تقاطع برای چند ثانیه توقف کاملی انجام داد که واقعا درک این احترام به قانون (حتی زمانی که مطمئن هستی قطار تا ۵ روز دیگر از آنجا عبور نخواهد کرد) برای من به عنوان یک ایرانی تا حدودی چالش برانگیز بود.
– احترام به عابران پیاده هم که گل سرسبد این قصه بود، ماشین ها تا حدود ۵۰ متر مانده به خطوط عابر پیاده کاملا توقف می کردند تا عابران به طور کامل از عرض خیابان رد شوند. البته همه عابرها هم فقط از روی خطوط ویژه پیاده عبور می کردند نه از هرجایی که دلشان می خواست.
– همه این اتفاقات باعث شدند تا من به این نتیجه برسم که رفتارهای ما در زمین فوتبال و روی سکوها دقیقا تابعی از رفتارهای اجتماعی ماست و تفاوت فوتبال اروپا با فوتبال ما ریشه های تربیتی دارد که در همه ابعاد زندگی ما نمایان می باشد.

نشست خبری کافا؛یاوری:برای رقبایمان احترام قائل هستیم

سرمربی تیم ملی زیر ۱۴ سال ایران گفت:به دنبال آماده ...

پایان مسابقات لیگ برتر و دسته یک اسکواش بانوان؛ درخشش بانوان اسکواش اصفهان در کشور

 دور نهایی مسابقات لیگ برتر و دسته یک اسکواش بانوان ...

یاوری:استعدایابی در مناطق ۹ گانه ،انتخاب بازیکنان را برایمان آسان کرده است

سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان معتقد است که با انجام ...

ایران پس از سه بازی درخشان وغیرقابل انتظار، با جام وداع کرد

برای فوتبال ایران که به سه بازی مرحله گروهی و ...

رقابت های جام بانوی قدسیان

پایان رقابت‌های رمضان اسکواش جام "بانوی قدسیان" در بخش بانوان ...آمار سایت موسسه ورزشی یاران